KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12544547
*
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 maj 2019
kl 19:46:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/5 23:16:20
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53
-
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47
-
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24
-
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18
-
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45
*
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Läs mer om Per Olof Netterblad
nr 1254 4547
Per Olof Netterblad
(f. 1949), Sverige
Akvarell, Signerad, daterad -90, "Stenar Grebbestad", Signerad. Motivet: 28x39
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk målare och grafiker född 1949.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 13 maj 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/5 23:16:20 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Per Olof Netterblad
Per-Olof, P-O, Netterblad, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1949.Läs mer om Per Olof Netterblad
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller per olof netterblad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:53 -
2041 Akvarell
Aina Larsson (f. 1935), Sverige. Stol. Signerad. B..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 19:47 -
9317 Akvarell
Alain Soucasse (f. 1951), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:27
-
2089 Akvarell
Ann Margret Hede. Skärgårdsmotiv. Signerad. Akvare..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:24 -
2051 Akvarell
Clara Löfgren (1843-1923), Sverige. Kvinna vid gri..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:18 -
2106 Akvarell
Elsa Backlund-Celsing (1880-1974), Sverige. Interi..//
Aktuellt bud: 5.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:45